Всі пам’ятають роботів від американської компанії Boston Dynamics? Останнім часом про них практично нічого чутно, але буквально пару років тому всі ми захоплювалися їх акробатичними трюками й жартували про повстання машин. Можливо, коли-небудь компанія нас ще здивує, ну а поки свою увагу варто звернути на китайську компанію Unitree Robotics. У травні 2019 року вона показала світу чотириногого робота AlienGo, який дуже схожий на американського SpotMini. Виявилося, що китайська копія має більшу гнучкість і вміє виконувати такі трюки, які роботові-собаці від Boston Dynamics навіть не снилися.

Unitree Robotics — реальний конкурент Boston Dynamics. Відео

Для початку варто поговорити про SpotMini – що ж він вміє? Boston Dynamics позиціює його як робота для допомоги на будівельних майданчиках, де він дійсно може стати в пригоді. Наприклад, він може вільно переміщатися в приміщенні з драбинами, тягати на собі важкі мішки та навіть буксирувати багатотонні вантажівки. Також робота можна оснастити механічною рукою, яка здатна відкривати двері й піднімати предмети.

Китайський робот робить сальто

У китайського робота AlienGo такої руки немає, але зате у нього більше всіляких датчиків і рухомих елементів. Завдяки всьому цьому, робот здатний не тільки нахилятися вперед і назад, але і здійснювати нахили й повороти тулуба. Також, дивлячись на відеоролик, складається відчуття, що він набагато легше робота SpotMini. Можливо, саме завдяки цьому він і може виконувати сальто і швидко вставати на ноги з лежачого положення. Та й в цілому рухи китайського робота виглядають більш плавними, тоді як американський SpotMini рухається уривчасто.

Примітно, що AlienGo був створений на основі робота Laikago. Його 24-кілограмовий попередник був розроблений компанією Unitree Robotics у 2017 році та відрізнявся здатністю піднімати предмети вагою до 7 кілограмів. Виробник досі покращує цього робота і на даний момент він має назву Laikago Pro. Сьогодні він настільки кмітливий і сильний, що може разом зі своїми «родичами» піднімати людину й тягнути за собою важкий автомобіль.

Найкращий виробник роботів

Дивлячись на можливості робота AlienGo можна з упевненістю сказати, що у молодої компанії Unitree Robotics є всі шанси стати популярнішими заснованої в 1992 році Boston Dynamics. Навіть якщо китайські роботи не зможуть і далі дивувати новими здібностями, вони можуть привернути увагу покупців низькою вартістю. Ціна робота SpotMini від Boston Dynamics поки невідома, але вона явно буде високою. Компанія Unitree Robotics ж, у свою чергу, пропонує купити робота Laikago за 45 000 доларів. Здається, це цілком прийнятна ціна за такого помічника.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Unitree Robotics