У Раді зареєстрували проекти про податкові пільги для ІТ

У Раді зареєстрували проекти про податкові пільги для ІТ

У Раді зареєстрували проекти про податкові пільги для ІТ

У Раді зареєстрували проекти про податкові пільги для ІТУ Верховну Раду України було подано на розгляд 2 законопроекти, що встановлюють режим податкових пільг для ІТ-галузі.

Проекти законів під номерами 8267 і 8268 розглядалися парламентом ще в березні – їх ініціаторами стала група народних депутатів, серед яких і син президента Віктор Янукович. Проте вони були відхилені та повернуті на доопрацювання, і 4 серпня на сайті ВР з’явилися доопрацьовані закони.

Згідно з ними, депутатам пропонується провести в Україні експеримент щодо надання податкових пільг для компаній в ІТ-галузі, до яких за визначенням увійшли розробники ПЗ, консультації з питань інформатизації, обробка даних та робота з банками даних, діяльність з виробництва електронно-обчислювальних машин та інші.

Терміни проведення експерименту – з 1 січня 2012 року по 1 січня 2017 року. Законопроектами пропонується:

  • скасувати ПДВ для ІТ-галузі
  • встановити розмір єдиного внеску для загальнообов’язкового державного страхування 36,76%
  • для фізичних осіб-найманих робітників єдиний внесок – у розмірі 3,6% від суми, що дорівнює двом мінімальним зарплатам
  • ставка податку для компаній на рівні 16%
  • ставка податку з прибутку для фізичних осіб, які працюють в компаніях-учасниках експерименту – 10% від бази оподаткування

Керівником цього процесу визначено Держагентство з питань науки, інформатизації та інновацій. Воно буде зобов’язане вести реєстр учасників експерименту, після реєстрації в якому компанія зможе сплачувати податки за пільговою схемою.

У Раді зареєстрували проекти про податкові пільги для ІТ