Що і хто стоїть за останніми атаками на Українську Правду?

Ретвіт %D0%A9%D0%BE+%D1%96+%D1%85%D1%82%D0%BE+%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%97%D1%82%D1%8C+%D0%B7%D0%B0+%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%B8+%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%83+%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D1%83%3F

Ефемерне інтернет-утворення «Українська Кривда» не стало кінцем відвертих провокацій проти найавторитетнішого онлайн-видання країни.

Більшу частину дня, в неділю, 24 листопада сайт «Українська правда» буквально лежав. Якщо і працював, то у дуже непринадному, деформованому вигляді зі зламаними акаунтами блогерів. Зокрема, від імені Юрія Луценка було оприлюднено фейковий запис.

«Нас намагаються зламати! Хоч це для нас не вперше, такого напору наші спеціалісти ще не бачили…. Будемо поки що працювати через ФБ і Twitter ( @ukrpravda_news ). Триймамося!», – пробували заспокоювати читачів з редакції УП через Facebook.

У понеділок, коли ще Українська правда працювала з перебоями і час від часу прилягала, стало зрозуміло, що її атакують не тільки через Євромайдан. Пообіді 25 листопада в мережі, зокрема через так званих інсайдерів, почали активно світити іншу Українську Правду – інформаційну агенцією за адресою http://ukrpravda.ua/ з метатегом «Новостной портал». Ініціатори не забули розмістити на сайті документи, які начебто підтверджують їхні права на назву та діяльність.

Що і хто стоїть за останніми атаками на Українську Правду?

Агенція зареєстрована на ТОВ “Українська правда” у квітні цього року. З доменом під агенцію ukrpravda.ua, виявляється, усе було не так просто. Підходящий шукали майже півроку, доки у вересні не придбали його в ужгородського підприємця І.Волошина.

Що і хто стоїть за останніми атаками на Українську Правду?

«Очень неожиданно вышел на меня какой-то товарищ по имени Александр, с проблемой – срочно, ему нужны мои торговые марки “Вся Украинская правда”, и “Укрправда”. Также в придачу сказал, что очень мечтает об домене www.ukrpravda.ua который, как он выяснил тоже принадлежит мне! Пришлось воплотить мечту человека:) он не оставил выбора:) умеет договариваться. Это хорошо. Плохо то что скрытный, о себе и о будущем проекте ни слова:))) Интересно что это будет!», – розповів підприємець на своїй сторінці у Facebook 19 вересня, додавши усі скан-копії документів та зауваживши, що покупець миттєво примчав з столиці, аби зробити недешеву покупку.

Що і хто стоїть за останніми атаками на Українську Правду? Що і хто стоїть за останніми атаками на Українську Правду? Що і хто стоїть за останніми атаками на Українську Правду?
Клікніть на зображення, щоб побачити в повний розмір

В Українській правді (тій, що справжня pravda.com.ua) нам повідомили, що вони вже давно зареєстровані в кількох класах, зокрема, як газета. «Реєстрація Інформаційної агенції Українська правда – це те саме, що зараз хтось би зареєстрував в Британії агентство Гардіан, і став би під цим іменем постити що попало в інтернет» – розповіли Watcher в УП.

Ближчим часом, ймовірно, ми будемо свідками різноманітних публікацій та сюжетів в провладних ЗМІ, де журналісти нібито Української правди будуть стверджувати, що «Віктор Медведчук або ж Сергій Арбузов – ідеальний варіант на посаду прем‘єр-міністра» або про те, що «всі люди на Євромайдані проплачені». Зрозуміло, що такі матеріали будуть дискредитувати найпопулярніше українське видання. Напевно, саме в цьому й полягає технологія.

У будь-якому випадку стає очевидним, що проти Української правди ведеться спланована кібер- та юридична війна. Про її ініціатора можна тільки здогадуватися за прізвищами окремих блогерів, які засвітилися на клоні УП, тій яка агенція. Мова про інтернет-фріків Володимира Корнілова (очільник української філії Інституту країн СНД, який очолює Затулін) та Василь Стоякін (той що політтехнолог-комуніст).

Між тим, з огляду на зломи пошти Віталія Кличка та сайту Цензор, очевидно також, що інформаційні війни нарешті набувають й кіберскладової. У політологічних довідниках це описують терміном «кібертероризм».

Хочеш це обговорити?

Похожие новости

В записи нет меток.