Сьогодні все більша кількість різних приладів стрімко «розумнішає», надаючи користувачам все нові функції. І якщо до розумних годинників ми звикли, розумні колонки є вже у багатьох людей, а термін розумний дім почав сприйматися як щось буденне, то ось більш специфічні розумні пристрої все ще викликають непідробний інтерес. Наприклад, розумна коляска від фірми Bosch.

Розумна коляска від Bosch — що вміє та де можна буде купити

Творіння фірми Bosch отримало назву eStroller і в нього вбудована пара електродвигунів. Але якщо ви думаєте, що коляска буде пересуватися сама, то це далеко не так. Та й навряд чи знайдуться свідомі батьки, які дозволять роботу гуляти з немовлям. Принаймні поки що.

Електродвигуни призначені в першу чергу для допомоги при переміщенні коляски. Тобто той, хто їй управляє, повинен буде докладати меньше зусиль при русі. Наприклад, система буде допомагати штовхати коляску в гору або здійснювати гальмування. Крім цього в eStroller вбудований ряд датчиків для аналізу дорожнього покриття, нахилу земної поверхні та навколишнього оточення.

Розумна коляска від Bosch — що вміє та де можна буде купити

Ці датчики допоможуть, як запевняють творці «запобігти рух коляски в несподіваних напрямках» в разі, якщо батьки раптом відволіклися, а також посприяють перерозподілу енергії для допомоги в русі. Наприклад, при наявності перешкоди коляска буде гальмувати, а на дорозі з гравію додасть обертів, щоб коляску було легше штовхати вперед. Якщо коляска розрядиться, то ніхто не забороняє вам штовхати її без жодних допоміжних систем.

Розумна коляска від Bosch — що вміє та де можна буде купити

В якості елементів живлення тут виступають змінні 18-вольт літій-іонні батареї. Точно такі ж, які використовуються в електроінструментах компанії Bosch сьогодні. Крім того, що їх досить зручно заряджати, їх ще й зручно замінювати в разі виходу з ладу через те, що стоять вони не так вже й дорого. При цьому описана вище система допомоги в управлінні — це далеко не єдине, чим може похвалитися Bosch. На корпусі також розташований USB-порт, який може заряджати ваші пристрої, а також модуль Bluetooth для сполучення з вашим гаджетом.

Розумна коляска від Bosch — що вміє та де можна буде купити

За допомогою спеціального додатка можна дізнатися заряд батареї, пройдений шлях, дізнатися про роботу системи допомоги в управлінні, а також встановити «протиугінну систему». Це свого роду будильник (або сирена, якщо хочете), яка спрацює в тому випадку, якщо коляска виявиться занадто далеко від підключеного до неї пристрою або якщо з’єднання з ним різко буде розірвано.

Розумна коляска від Bosch — що вміє та де можна буде купити

Примітно, що сама Bosch продавати eStroller не буде. Замість цього вже укладено угоду зі шведською фірмою Emmaljunga. Планується проводити не тільки одномісні, але і дво-, а можливо і тримісні «розумні» коляски. Вихід першої партії заплановано на початок 2020 року. Але поки лише на території Швеції. Вартість коляски поки не відома.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Bosch