Реалізація майбутнього без вуглецю — як Google планує перейти повністю на чисту енергію

В Google заявили, що їх компанія першими у світі повністю модернізували все обладнання, забезпечивши його сучасними компенсаторами викидів вуглецю. Процес переходу тривав у компанії майже 13 років, оскільки з 2007 року вона відносилася до вуглецево-нейтральних.

Реалізація майбутнього без вуглецю — як Google планує перейти повністю на чисту енергію

З точки зору екології, такий перехід однієї з найбільших ІТ-компаній у світі, значить величезний ривок в бік створення і підтримки відновлюваних джерел енергії. Проте, заява компанії не фінальна крапка в масштабному проєкті. До 2030 року в Google планують перевести на безвуглецеву енергію кожен свій дата-центр і кожну лабораторію. Їх ідея в тому, що краще не боротися з викидами, а не робити їх зовсім.

«Це набагато складніше, ніж традиційний підхід до роботи з відновлюваними джерелами енергії», — написав у своєму твіттер-акаунті генеральний директор Google та Alphabet Сундар Пічаї (Sundar Pichai).

As of today, Google is the 1st major company to eliminate our entire carbon legacy, including before we became carbon neutral in 2007. We’re also proud that by 2030, we aim to operate on 24/7 carbon-free energy in our data centers & campuses worldwide. https://t.co/j9HlkWrB2X

— Sundar Pichai (@sundarpichai) September 14, 2020

У планах Google зробити так, щоб кожне завантажене на YouTube відео, кожен відправлений через Gmail лист використовували чисту енергію. Для цього компанія останні роки серйозно інвестує в будівництво вітряних і сонячних станцій і батарей, але це тільки частина процесу. Для більш ефективного об’єднання потужностей станцій і концентрації їх ресурсів в одному місці в Google розробляють унікальний штучний інтелект, який займеться координацією проєкту.

До 2030 року компанія також планує доставляти п’ять гігаватів безвуглецевої енергії у свої ключові виробничі регіони. Це буде рівнозначно тому, як якби з доріг зникло понад мільйон автомобілів в кожному з регіонів. До 2030 року Google планує допомогти більш ніж 500 містам і місцевим органам влади по всьому світу, щоб ті змогли скоротити викиди вуглецю на одну гігатонну щорічно, а також допомогти власникам комерційних будівель і центрів обробки даних використовувати штучний інтелект для скорочення енергоспоживання.

Варто зауважити, що в останні пару років, все більше компаній пропонують власні рішення для розв’язання проблем екології в плані використання альтернативних джерел енергії. У сфері з’являється все більше проєктів: так, наприклад, два роки тому спільнота з трьох американських компаній, запропонувала технологію створення безвуглецевого газу до 2023 року. Їх демо-проєкт Net Power використовує технологію, що дозволяє майже повністю вловлювати діоксид вуглецю до того, як він потрапить в атмосферу, але поки розробка залишається більше теоретичною.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Google Blog