Пошуково-рятувальний алгоритм від MIT допоможе знайти людей у морі

Океан може бути лютим і диким місцем, саме тому пошук втрачених людей і об’єктів може бути вкрай складним процесом. Вітри та погодні умови підіймають хвилі у всіх напрямках. Коли об’єкт або людина зникають в морі, складні, постійно мінливі умови океану можуть збивати з пантелику і затримувати пошуково-рятувальні операції.

Пошуково-рятувальний алгоритм від MIT допоможе знайти людей у морі

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили новий алгоритм, що дозволяє в реальному часі аналізувати стан океану, щоб визначити, де ці зниклі предмети й люди можуть з’явитися. Це може значно підвищити ефективність пошуково-рятувальних операцій. Новий розроблений MIT пошуково-рятувальний алгоритм виявляє приховані «пастки» в водах океану.

Пошуково-рятувальні команди, які сьогодні прочісують океани, покладаються на моделі динаміки океану і прогнози погоди, щоб найбільш точно визначити райони, на які слід звернути увагу. Але це далеко не ідеальна стратегія, оскільки непередбачуваність водних течій часто веде суб’єкт пошуку різними шляхами, які розходяться з місцями, які передбачили з самого початку.

Команда з MIT має намір розробити покращений метод, зосередившись на так званих прихованих «пастках», де сили океану можуть сходитися разом з людьми або об’єктами, які несе по хвилях.

Пошуково-рятувальний алгоритм від MIT допоможе знайти людей у морі

Новий алгоритм команди заснований на вдосконаленому моделюванні океану. Система містить в собі інформаційні записи швидкості океану по хвилях і потокам, які збирають поблизу місця, де востаннє був виявлений зниклий об’єкт. Потім математичні моделі генерують прогнозовану траєкторію, в якій, можливо, буде рухатися об’єкт, що дрейфує. При цьому модель постійно оновлюється по мірі надходження в алгоритм більшої кількості записів швидкості океану.

Ця технологія отримала назву TRAPS (TRansient Attracting Profiles), і команда провела серію експериментів у морі, щоб з’ясувати, наскільки точно вона може ідентифікувати ці гарячі точки в океані.

Під час експериментів команда розгорнула набори буїв та манекенів і запустила систему моделювання для визначення ймовірних місць, де можуть з’явитися пастки. Потім вони встановили спостереження за подорожжю об’єктів, що вільно дрейфують за допомогою GPS.

Вони виявили, що протягом кількох годин об’єкти виявилися в тих місцях, в які, як передбачав алгоритм, їх занесуть води. Він розраховував це виходячи з наявних умов океану.

«За допомогою GPS-трекерів ми могли бачити, куди пливуть наші об’єкти, в режимі реального часу», — говорить Томас Пікок, професор машинобудування в MIT. «Врешті-решт, вони зійшлися на цих пастках».

Пошуково-рятувальний алгоритм від MIT допоможе знайти людей у морі

У 2017 і 2018 роках команда працювала на невеликому дослідницькому судні. Вони розмістили в різних місцях безліч маленьких буїв і манекени людського розміру.

З урахуванням того, що океан направляє об’єкти, що вільно дрейфують в місця, передбачені алгоритмом TRAPS, команда вважає, що їх нова технологія може принести велику користь пошуково-рятувальним командам. Вони планують поділитися нею зі службами екстреного реагування.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Scitechdaily