Павло Дуров володіє 12% Вконтакте

Павло Дуров володіє 12% Вконтакте

Павло Дуров володіє 12% Вконтакте

Павло Дуров володіє 12% ВконтактеАмериканський інвестиційний банк JPMorgan розкрив структуру акціонерів соціальної мережі Вконтакте.

Як відомо, минулого місяця Mail.ru Group збільшила свою частку Вконтакте до 39,99%, реалізувавши минулорічний опціон на купівлю акцій. Тепер стало відомо про те, кому саме належать 60% компанії, що залишилися.

За даними JPMorgan, Павло Дуров, засновник Вконтакте, володіє 12%, його партнер Лев Левієв – 8%, а сім’я Мірілашвілі – 40%. Близьке до акціонерів джерело повідомило Ведомостям уточнені дані: у Левієва 6%, а в Мірілашвілі – 42%.

Таким чином, нарощення частки Mail.ru Group у Вконтакте відбулося за рахунок частки Дурова. Цікаво, що всього за кілька днів після цього Дуров вкрай жорстко висловився про Mail.ru, назвавши сервіси порталу «складом вірусів і варезу». В своєму Твітері Дуров опублікував «офіційну відповідь треш-холдингу Mail.ru Group на його потуги щодо поглинання Вконтакте» – фотографію з характерним непристойним жестом.

Неприязнь Дурова до Mail.ru Group триває вже як мінімум кілька місяців: у березні він опублікував заяву про спростування чуток щодо злиття Вконтакте та Mail.ru Group. Пост під назвою «ВКонтакте — независимая компания» зібрав велику кількість коментарів і переглядів та на деякий час повалив сайт roem.ru від сплеску трафіку.

Павло Дуров володіє 12% Вконтакте