Міліція хоче прирівняти хакерів до терористів

Ретвіт %D0%9C%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%86%D1%96%D1%8F+%D1%85%D0%BE%D1%87%D0%B5+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B8+%D1%85%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2+%D0%B4%D0%BE+%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%96%D0%B2

Міліція хоче прирівняти хакерів до терористівУ МВС підготували законопроект, в якому хакерські атаки на сайти держорганів і пропаганда насилля в інтернеті запропоновано вважати загрозою національній безпеці країни, пише Коммерсант.

Вчора на сайті Верховної Ради було опубліковано законопроект «Про кібернетичну безпеку України», підготовлений Міністерством внутрішніх справ. В ньому вводяться поняття «кібербезпека» і «кіберпростір». А також розширюється список злочинів, що є загрозою національній безпеці. До них пропонується віднести несанкціоноване втручання в роботу державних інформаційних ресурсів, пропаганду в інтернеті культу насильства, жорстокості, порнографії і сепаратизму.

Член парламентського комітету з питань нацбезпеки Сергій Гриневецкий упевнений, що наступним кроком стане посилення відповідальності за ці правопорушення. А підвищення статусу цих правопорушень до рівня загрози нацбезпеки може привести до розширення повноважень правоохоронних органів, вважає партнер юридичної фірми AstapovLawyers Олег Мальский. «Розширення компетенцій в цьому питанні дасть органам більше можливостей при перевірці підприємств. Наприклад це дозволить проводити виїмку документів під приводом загрози нацбезпеці», – вважає він.

Начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України Максим Литвинов відмовився коментувати документ. У пояснювальній записці до документу говориться, що його метою є «створення правової основи для подальшої розробки законів і підзаконних актів для захисту інтересів громадян і держави в кіберпросторі».

Кримінальна відповідальність за злочини в інтернеті існує й зараз. Наприклад, за незаконне втручання в роботу комп’ютерних систем Кримінальним кодексом передбачено покарання до двох років позбавлення волі. А за ввезення, збут і поширення творів, що пропагують насильство і жорстокість, – до трьох років позбавлення волі.

Проблема з кіберзлочинністю гостро стоїть в країні. За даними систем глобального моніторингу, розробленого німецьким оператором Deutsche Telekom, Україна є на четвертому місці у світі за кількістю кібератак. При цьому такі злочини в країні часто залишаються безкарними. Наприклад, практично безкарними залишилися DDoS- атаки на сайти держорганів, які були проведені у відповідь на закриття сайту EX.UA і ухвалення законопроекту про мовну політику.

Ініціативу МВС вже зв’язують зі спробою держави обмежити громадянські свободи. «”Рятуючи” країну від порнографії і “культу жорстокості”, апелюючи до “захисту дітей”, влада ухвалює найнебезпечніші антигромадські закони. Законопроект про кібербезпеку – це не спроба зарегулювати інтернет, а спроба зарегулювати людям мізки», – вважає редактор блогу looo.ch Анатолій Ульянов, чий попередній проект proza.com.ua був закритий за скаргою Нацкомісії захисту суспільної моралі.

«Документ недопрацьований – в МВС не розуміють багатьох аспектів роботи інтернету, і, посилюючи контроль, можуть створити проблеми провайдерам», – додає член правління Інтернет Асоціації України Іван Пєтухов.

Хочеш це обговорити?

Похожие новости

В записи нет меток.