Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

Джефф Безос вважає за краще мислити на два-три роки вперед, і Amazon регулярно реєструє патенти. Серед ідей компанії зустрічаються навіть такі, як підводний склад або парашут-гармошка для безпілотників. Якщо ці футуристичні проєкти будуть втілені в життя, доставка кардинально зміниться. Тим часом ми замовляємо все більше: тільки у 2019 році світовий обсяг посилок вперше перевищив 100 млрд, а до 2026 року він може скласти 220-262 млрд.

Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

COVID-19 тільки прискорив розвиток сектора доставки, тому що споживачі почали більше замовляти онлайн. Amazon був на передовій цього тренду.

Під час пандемії компанія зіткнулася з перебоями в ланцюжку постачання і затримками відвантажень. В результаті витрати, викликані коронавірусом, перевищили $11 млрд, причому $4 млрд припали на четвертий квартал 2020 року.

Однак це було частково компенсовано різким зростанням продажів, коли чистий капітал CEO Джеффа Безоса виріс на $72,7 млрд у 2020 році.

Вінсент Майє, генеральний директор Havas Commerce та автор книги «Amazon: захоплюючи майбутнє», сказав, що роздрібний сектор і супутня йому логістика будуть основою e-commerce.

У жовтні 2020 року Вінсент Майє сказав: «У доставці Amazon завжди випереджає нас на п’ять-десять років, коли справа доходить до подачі інноваційних патентів».

Дійсно, сам Джефф Безос говорив, що йому подобається працювати «на два-три роки вперед».

Amazon щорічно реєструє десятки патентів в Бюро по патентах і товарних знаків США. Звичайно, не всі вони в кінцевому підсумку втілюються в життя. Наприклад, у 2016 році Amazon отримав патент на план транспортування робочих по складах в металевих клітках. Це пояснювалося міркуваннями безпеки, оскільки склади були переповнені роботами. Однак ця ідея була розкритикована, і врешті-решт Amazon від неї відмовився.

Якщо він втілить в життя ці п’ять проєктів, то зможе кардинально змінити ринок доставлення.

Вежа для безпілотників

Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

У червні 2017 року Amazon подав патент на «багаторівневий центр виконання замовлень для безпілотних літальних апаратів». Конструкція являє собою велику вежу в кілька поверхів з отворами, що дозволяють дронам потрапляти всередину, забирати посилки для клієнтів і відправлятися в місце призначення.

Планувалося, що доставку посилок у вежі здійснювали б водії вантажівок. Фулфілмент-центр планувалося розмістити в міському районі, де знаходиться більшість клієнтів Amazon. У 2020 році компанія отримала дозвіл від Федерального авіаційного управління на доставлення безпілотниками.

Підземний склад

Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

Попри те, що багато патентів Amazon стосуються повітряних операцій, компанія вивчає й інший варіант — підземний. У 2016 році була подана заявка на патент по створенню мережі підземних тунелів під будівлями, що дозволило б транспортувати посилки в будинки та офіси. Конвеєрні стрічки та вакуумні трубки зв’яжуть склад з пунктами доставки та стануть засобом транспортування посилок.

Плавучий дирижабль

Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

Централізований повітряний склад міг би розв’язати проблему дронів, на обслуговування яких потрібно багато енергії.
У патенті 2014 року Amazon описується повітряний фулфілмент-центр у вигляді «повітряного судна, яке знаходиться на великій висоті (близько 45 тисяч футів або 13,7 тисяч км) і може використовуватися безпілотниками для доставки замовлених товарів в призначені користувачем локації».

Централізований повітряний склад підійде і для маркетингових цілей.

Підводний склад

Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

Заявка на цей патент була подана у 2017 році. Він передбачає створення підводного сховища з продуктами в водонепроникних контейнерах, оснащених картриджами. Транспортування здійснюватиметься за допомогою конвеєрних стрічок, людей, вантажівок або літаків.

Ідея полягає в тому, що для отримання потрібного продукту надсилається акустична хвиля, що активує картридж на контейнері. Після він випускає повітряна куля і спливає на поверхню води. Інша можливість – використовувати для транспортування контейнерів штучні течії.

Парашут-гармошка для безпілотників

Яким буде майбутнє доставки?  Цікаві патенти Amazon

Щоб усунути необхідність в приземленні дронів, Amazon придумав складаний безпілотний парашут. Відповідно до патенту, безпілотники планується оснастити висувним конусом, який кріпиться до нижньої сторони дрона. Коли апарат прибуде на місце, він розгортає конус, а потім опускає посилки вниз. Як тільки вони досягають поверхні, конус підійматися і безпілотник відлітає.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Businessinsider