У Китаї набирає популярність додаток на основі нейромережі Zao. Воно дозволяє за кілька секунд вставити своє обличчя в сцену з фільму.

Додаток Zao зробить вас героєм популярного фільму

За кілька днів після запуску Zao встигло зайняти перше місце в списку безкоштовних розважальних програм в китайському App Store і спровокувати хвилю обурення через свою політику конфіденційності.

Зараз в Zao можуть зареєструватися лише власники китайського номера телефону. Після реєстрації користувач отримує доступ до каталогу сцен з фільмів. В обраному відео додаток змінює обличчя актора на обличчя користувача. Для цього достатньо завантажити лише одну фотографія свого обличчя.

Зокрема, Zao пропонує сцени з фільмів з Леонардо Ді Капріо, Мерилін Монро і Джимом Парсонсом, який грає Шелдона Купера в «Теорії великого вибуху». Бібліотека відео в додатку обмежена, і користувач не може завантажити свій ролик, щоб зробити в ньому заміну облич.

Щоб переконатися, що людина використовує свої фотографії, Zao вимагає дозволити використовувати камеру через додаток і виконати кілька інструкцій: відкрити рот або закинути голову. Якщо людина завантажує чуже фото, наприклад політика або знаменитості, додаток блокує його.

In case you haven't heard, #ZAO is a Chinese app which completely blew up since Friday. Best application of 'Deepfake'-style AI facial replacement I've ever seen.

Here's an example of me as DiCaprio (generated in under 8 secs from that one photo in the thumbnail) 🤯 pic.twitter.com/1RpnJJ3wgT

— Allan Xia (@AllanXia) September 1, 2019

«Раптом ви не знаєте: в останні дні злетів китайський додаток Zao. Найкращий deepfake-додаток на основі штучного інтелекту, який я коли-небудь бачив. Ось я замінив обличчя ДіКапріо на своє, на це пішло 8 секунд і одна фотографія».

Chinese viral deepfakes app #ZAO Clip of myself as Sheldon generated in a few seconds from a single picture. pic.twitter.com/JI7MqWUDu6

— Matthew Brennan (@mbrennanchina) September 1, 2019

«Ролик з китайським вірусним додатком Zao, яке зробило з мене Шелдона за пару секунд і всього з однієї картинки».

Відразу після виходу Zao користувачі стали турбуватися через те, як додаток поводиться з особистою інформацією. В угоді Zao говорилося, що розробники отримують необмежені права на відео з особами користувачів. Це означає, що вони можуть їх використовувати в рекламі та перепродувати без згоди людини на відео.

На цьому тлі китайська соціальна мережа WeChat почала блокувати публікації з посиланнями на Zao з міркувань безпеки, а користувачі обрушили рейтинг додатка в App Store до 1,9 з п’яти.

У відповідь на хвилю обурення розробники Zao змінили політику конфіденційності. Компанія стверджує, що тепер буде використовувати фотографії та відео користувачів тільки для поліпшення програми. Якщо людина видалить завантажене відео, додаток теж видалить його зі своїх серверів.

Розробкою Zao займається китайська компанія Momo. Серед інших проєктів компанії — додаток для знайомств і сервіс відеотрансляцій. За підсумками першого півріччя 2019 року виторг Momo виріс на 33% – до $ 1,15 млрд, а чистий прибуток скоротився на 5,7% – до $ 149 млн, говориться у звітності компанії.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Bloomberg